forum

Dnes je Piatok 19. apríla 2024 meniny má Jela
Vyhľadať v Pozri:
Forum.Pozri.sk Fórum o aktualných temách Skúsenosti Národná Pokladnica
Nová téma    |   Uvodná strana fóra    |   Jednotlivo   |   Registrácia prezývky
Skúsenosti Národná Pokladnica
 Od: Rocho
Kedy: 15. 07. 2019, 08:38

Čaves, možem sa opýtať na vaše skúsenosti s Národnou Pokladnicou. Majú celkom pekné kúsky na internete a plánujem si objednať album aj nejaké mince. Zdá sa mi to ako celkom zaujímavé hobby.

Odpovedať
 
 
re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Olek
Kedy: 17. 04. 2024, 15:07

Ja som s nimi spokojný. Pár micní som objednal a sú veľmi pekné.

Odpovedať
 
re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Lukyn
Kedy: 22. 03. 2024, 14:26

Akurát mi tento týždeň dorazila minca čo som skúsil zo zvedavosti na Národnej Pokladnici objednať. Nie som nejaký žhavý zberateľ ale keď tak na ňu pozerám tak si viem predstaviť tie mince zbierať. No možno sa časom do toho pustím.

Odpovedať
  
re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Dalibor
Kedy: 27. 03. 2024, 17:28

Tak ja som tiež tak zo začiatku nakupoval, že len skúsim a teraz už mám celkom peknú zbierku od nich. A stále sa rozrastá:-) Proste si neviem predstaviť že si nejakú mincu raz za mesiac dva nekúpim. Ale záleží aj na financiách. No naštastie májú často aj lacné produkty v ponuke takže vždy sa nájde nejaká čo sa dá objednať.

Odpovedať
   
re: re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Lukyn
Kedy: 09. 04. 2024, 13:31

No je pravda že som tam videl mince čo boli za super ceny takže som nevedel ktorú objednať prv. Ale táto medaila Karola VI čo mám je krásna.

Odpovedať
 
re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Milena
Kedy: 13. 02. 2024, 12:39

Čo s takými mincami potom robíte? Či to len doma niekde ukladáte?

Odpovedať
  
re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Dalibor
Kedy: 19. 02. 2024, 18:20

Tak je to zberateľstvo, takže zbieraš keď niečo zaujímavé nájdeš a proste si tú zbierku zväčšuješ. Nemám s tými mincami dáke plány. Niekedy kúpim aj nejakú pre niekoho, majú pekné motívy aj na darovanie takže aj darčeky sú to pekné.

Odpovedať
   
re: re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Milena
Kedy: 29. 02. 2024, 11:51

No vlastne máš pravdu, tiež poznám pár ľudí čo majú niečoho zbierky doma, a len dokupujú k tomu. Ja som sa tak najviac dostala k zbieraniu pohľadníc ale to ma držalo len krátko. Inak tá minca to nemusí byť zlý darček, hlavne ak má nikto k takým veciam vzťah.

Odpovedať
    
re: re: re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Dalibor
Kedy: 01. 03. 2024, 15:14

No vidíš tak aj ty máš tak troška skúsenosť so zbieraním. Takže vlastne to tak funguje ako pri všetkom, zhánaš ďaľšie a ďaľšie. Inak tie mince som bežne daroval aj ľudom ktorý nie sú zberatelia. Napríklad svokra dostala pannu Máriu na minci a pre bratranca som kupoval pána prsteňov takže aj také majú v ponuke. Proste mi to prišlo vhodné no a našťastie urobili radosť.

Odpovedať
 
re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Camilo92
Kedy: 08. 12. 2023, 13:00

Zdravím, už dlhšie sa chystám objednať nejaké mince u nich len nejak sa k tomu nie a nie dostať. Je treba podpísať nejakú zmluvu s nimi, je to nejak záväzné alebo len online obchod ako iné? Chcel by som objednať len nejaké jednorázovo.

Odpovedať
  
re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Daniel Jančo
Kedy: 03. 01. 2024, 18:34

Ja som tiež objednával prvýkrát asi pred mesiacom. Objednal som to v pohode a aj doručili rýchlo. Bola to len jedna minca a od vtedy nič nechodí.

Odpovedať
   
re: re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Camilo92
Kedy: 11. 01. 2024, 20:21

Díky, už som objednával tak mi to snáď čoskoro dorazí. Chcel som tie obľúbené československé mince a kolekciu bankoviek, na tie sa chystám už dlho. No a potom uvídím či ešte budem niečo objednávať.

Odpovedať
    
re: re: re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Daniel Jančo
Kedy: 18. 01. 2024, 14:55

Veď jasné ja som tiež chcel len jednu ale akurát minulý týždeň som sa tam troška popozeral a rozmýšľam že budem objednávať ďaľšiu ale to tak za mesiac. Teraz po Vianociach som švorc. Inak s tými bankovkami a mincami si mi dal chrobáka do hlavy, sú to pekné kolekcie.

Odpovedať
     
re: re: re: re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Camilo92
Kedy: 23. 01. 2024, 18:32

To áno sú pekné, doručili v poriadku. Je to taká moja spomienka na detské časy. Inak myslím že aj ako darček pre niekoho by to bolo super. Je k tomu aj pekný album.

Odpovedať
  
re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Dalibor
Kedy: 14. 12. 2023, 20:13

Neboj vypisuješ len formulár a odtikneš čo chceš. Pokiaľ je to minca z kolekcie tak ti môžu posielať ostatné postupne ale to tiež je v tom formulári, tak si to len prečítaj poriadne. Inak i keby že si to nejak zle vypísal a niečo by ti poslali tak stačí zavolať a zrušiť to. Takže neboj neni to záväzné a kľudne objednaj. Alebo si tam zavolaj, je to rýchlejšie a hneď povieš čo a ako.

Odpovedať
   
re: re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Camilo92
Kedy: 20. 12. 2023, 17:40

Super díky moc, hneď po novom roku sa do toho pustím, už mám aj nejakých favoritov čo chcem objednať.

Odpovedať
 
re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: AlBert
Kedy: 13. 11. 2023, 19:18

Mince sú dražšie ale čo sa týka výberu a kvality tak dobré. Mám len tu Disney kolekciu, nejak to na mňa vyskočilo a nedalo mi. Celé detstvo som na tom frčal:-))

Odpovedať
  
re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Dalibor
Kedy: 16. 11. 2023, 11:22

Ja som teda objednával len toho Mickey Mousa, to bol vždy môj favorit. A hlavne bol za fajn cenu.

Odpovedať
   
re: re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: AlBert
Kedy: 22. 11. 2023, 18:25

Tak toho som teda prehliadol ale už som našiel a tiež som objednal.

Odpovedať
 
re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Radomír
Kedy: 20. 10. 2023, 12:45

S Národnou pokladnicou mám skúsenosť len pár krát ale nikdy som nemal problém. Pekný výber mincí, medailý a celých kolekcíí.

Odpovedať
 
re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Murry
Kedy: 25. 09. 2023, 14:48

Za mňa super, mince sú pekné a ceny v poho.

Odpovedať
 
re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Jonny
Kedy: 14. 08. 2023, 19:33

Ja som akurát objednával svoju prvú mincu. Bol som zvedavý ako tie mince vyzerajú v skutočnosti. Musím teda povedať že ma uchvátila a určite znova niečo objednám. Inak mi prišla asi za týždeň takže ešte prv ako som čakal.

Odpovedať
  
re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Dalibor
Kedy: 28. 08. 2023, 17:07

Tak ono väčšinou ich pošlú za týždeň max dva. Ešte sa mi nestalo že by doručili dlho po termíne, takže v pohode. Inak sú pekne razené. A čo si objednával?

Odpovedať
   
re: re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Jonny
Kedy: 31. 08. 2023, 20:15

Tak to som rád. Inak som kupoval srdcovku Pána prsteňov.

Odpovedať
    
re: re: re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Dalibor
Kedy: 06. 09. 2023, 17:22

Tú som videl je pekná. Ja som synovcovi kupoval na narodeniny tú záložku, on je Pánom prsteňov tak troška posadnutý. Ale urobila mu radosť tak som rád.

Odpovedať
     
re: re: re: re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Jonny
Kedy: 11. 09. 2023, 16:16

To je, už som si ju vystavil na poličku:-) Ale určite to nebolo posledný krát čo som objednával. Mne by inak záložka bola na nič, keďže nečítam. Ale videl som že majú záložku aj Harry Potter. Tiež mám v rodine jedného fanatika tak možno by ho to ako darček potešilo. Ale to sa musím spýtať ségry či také niečo už nemá.

Odpovedať
 
re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: FerencikSamo
Kedy: 23. 05. 2023, 18:18

Ja som na Národnej pokladnici nakupoval už pár krát. S mincami som spokojný a hlavne nikdy som nemal žiadny problém ohľadom doručenia.

Odpovedať
  
re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Dalibor
Kedy: 14. 06. 2023, 16:24

Tiež ich dostávam načas, pár krát to bolo s jedno - dvojdňovým meškaním ale vždy prišli. Ale určite som ich za to nevinil keď viem že aj tej našej pošte to niekedy dlhšie trvá:-)

Odpovedať
   
re: re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: FerencikSamo
Kedy: 03. 07. 2023, 15:18

Tak keď mešká tak krátko tak v tom určite nevidím problém, hlavne že to príde v poriadku. Čo sa mi teda páči, že doručujú aj na dobierku.

Odpovedať
 
re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Kuko7
Kedy: 03. 03. 2023, 10:32

Majú pekné a zaujímavé mince, tiež rozmýšľam že by som si niečo objednal, len sa bojím že raz začnem a nebudem vedieť prestať:-))

Odpovedať
  
re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Dalibor
Kedy: 21. 03. 2023, 12:52

No je pravda že aj som som ich chcel čo najviac ale ono tie sumičky nepustili, takže som si povedal že si jednu mincu doprajem raz za mesiac, záleží podľa ceny. Ale sú to pekné mince a aj koníček super.

Odpovedať
   
re: re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Kuko7
Kedy: 14. 04. 2023, 11:22

Tak to nie je špatný nápad nastaviť si to tak aby som kupoval raz za mesiac či dva. Čo som pozeral sú tam ak pekné zbierky, a tam sa dajú tiež zasielať v nejakom čase po jednej. Zatiaľ som teda objednal tú Slovenskú republiku keď už je za tých 6 Eur.

Odpovedať
    
re: re: re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Dalibor
Kedy: 18. 04. 2023, 16:43

No je tam toho na mraky. A tých lacných mincí po 5-6 Eur je tiež dosť, raz za čas takto nejakú dajú na stránku takže stačí sem tam pozrieť.

Odpovedať
     
re: re: re: re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Kuko7
Kedy: 26. 04. 2023, 14:59

Tak díky za tip, minca už dorazila, takže pozerám čo by som si mohol kúpiť za kolekciu aby mi to postupne posielali:-)

Odpovedať
 
re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Jurik
Kedy: 19. 12. 2022, 17:59

Mna teda teraz uchvátila tá strieborná bankovka československa. Žena bola zúfalá, že čo mi má na vianoce kúpiť tak som je navrhol nech mi ju dá pod stromček. Tak dúfam že sa jej dočkám.

Odpovedať
  
re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Dalibor
Kedy: 28. 12. 2022, 19:19

Tak snáď si ju dostal. Ja som si ju tiež objednával hneď ako som ju zbadal. Ale páčilo by sa mi keby mi žena takto nejakú mincu kúpila, no len to ju asi nikdy nenapadne:-)

Odpovedať
   
re: re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Jurik
Kedy: 16. 01. 2023, 15:32

Hej našiel som si ju pod stromčekom, tak som rád.

Odpovedať
    
re: re: re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Dalibor
Kedy: 13. 02. 2023, 12:23

Tak super. Ja som ešte narýchlo doobjednával pre manželku to pekné srdce z ružovým zlatom. Je to taký iný darček ale myslím že by ju to mohlo potešit aj s nejakou peknou kyticou.

Odpovedať
 
re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Keny
Kedy: 14. 11. 2022, 17:54

Ja som akurát objednával synovy z Národnej pokladnice na Vianoce záložku Harryho Pottera. Je to prvý krát čo som u nich objednával, tak som zvedavý. Mala by prísť tento týždeň. Začal čítať knihu a celkom sa do toho zažral tak si myslím že by ho do mohlo potešiť. Ešte tých kníh teda bude dosť:-) Jednu sme mu tiež objednaly tak to dostane spolu.

Odpovedať
  
re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Dalibor
Kedy: 30. 11. 2022, 14:30

Tá je pekná tiež som ju objednával ako darček. A teraz ju mali v akcii na Black Friday.

Odpovedať
 
re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Jurik
Kedy: 13. 09. 2022, 12:52

Je pravda že pošlú mincu len za 6 Eur? Pozeral som že je tam výročie samostatnej republiky a že by som si ju objednal. Možno by som si potom aj nejaké iné ak by boli za takú dobrú cenu.

Odpovedať
  
re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Dalibor
Kedy: 19. 09. 2022, 15:21

Jasné neboj, pošlú to len za toľko čo tam píšu. Tiež ich objednávam keď sú nejaké a nebol tam skrytý žiadny iný poplatok. Takže smelo do toho.

Odpovedať
   
re: re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Jurik
Kedy: 27. 09. 2022, 16:01

Super už som aj objednal tak je na ceste. Verím že časom ešte niečo zaujímavé nájdem.

Odpovedať
    
re: re: re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Dalibor
Kedy: 18. 10. 2022, 17:42

Neboj tam to stále obnovujú a týchto lacných je veľa, takže čoskoro zase niečo nové nabehne. Hlavne sem tam pozri na stránku aby si to neprepásol. A inak mávajú aj pekné kalendáre s mincami. Minulý rok som kupoval a myslím že aj teraz som ho už videl. Ten klasický stolný.

Odpovedať
     
re: re: re: re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Jurik
Kedy: 01. 11. 2022, 11:30

Tak super a dík za info. Ten kalendár by bol super, pozrem sa. I tak každý rok nejaký kupujeme takže sa zíde.

Odpovedať
 
re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Jaroslav Ondrejka
Kedy: 08. 06. 2022, 13:14

Mňa zaujímajú tie väčšie kolekcie čo na Národnej Pokladnici predávajú. Konkrétne by som chcel kúpiť tie známky, bankovky a prezidentov. Ako to vlastne u tých zbierok funguje? Pošlú naraz všetko alebo po minciach? Či sa dá nejak dohodnúť? Budem vďačný za vaše skúsenosti.

Odpovedať
  
re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Dalibor
Kedy: 19. 06. 2022, 18:33

Záleží ako sa dohodneš takže keď im povieš že chceš každý mesiac poslať jednu tak nie je problém. Ale to by som doporučil do Národnej Pokladnice určite zavolať, predsa len sa lepšie dohodnete ako to niekde vypisovať. Ja som si tiez niekoľko kolekcíí dával tak posielať. Naraz je fajn ale potom dlhšie nič neobjednávam. Predsa len to niečo stojí a takto mi pravidelne niečo príde.

Odpovedať
   
re: re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Jaroslav Ondrejka
Kedy: 12. 07. 2022, 17:19

Tak to je super, určite je lepšie keď pravidelne niečo príde. Už som aj volal do Národnej pokladnice a objednával tak prvá minca zo zbierky by mi mala čoskoro doraziť.

Odpovedať
    
re: re: re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Dalibor
Kedy: 20. 07. 2022, 14:38

A čo tie známky? Tiež ich budeš objednávať? Ja som ich akurát kúpil, nedalo mi no. Tak som na ne zvedavý.

Odpovedať
     
re: re: re: re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Jaroslav Ondrejka
Kedy: 26. 07. 2022, 15:39

Hej hej, vlastne tá prvá minca bola tá známka?-)) Nechcel som aby sa to vypredalo tak som začal tými. Ale vypadá to super takže nebudeš ľutovať.

Odpovedať
      
re: re: re: re: re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Dalibor
Kedy: 08. 08. 2022, 18:17

Aha takže známky vyhrali. Mne už tiež prišli a som veru spokojný. Veľmi pekná práca, vlastne asi u všetkých čo som si na Národnej Pokladnici kúpil. Vidno že si dávajú na tej razbe záležať.

Odpovedať
       
re: re: re: re: re: re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Jaroslav Ondrejka
Kedy: 18. 08. 2022, 09:09

To teda hej, veľmi pekné detaily. Ja som si ich dal posielať postupne takže každé dva týždne by mi mala jedna prísť.

Odpovedať
 
re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: yopek
Kedy: 28. 03. 2022, 18:37

Mne sa tu podarilo kúpiť bankovky Československa. Nejak som na ne natrafil náhodne a nedalo mi nekúpiť. Ale sú super, je to pekný výber a aj kvalita fajn.

Odpovedať
  
re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Dalibor
Kedy: 21. 04. 2022, 15:53

tie bankovky som tiež objednával, je to pekná spomienka na detstvo.

Odpovedať
   
re: re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: yopek
Kedy: 29. 04. 2022, 10:39

To teda myslím že na tie len tak ľahko nikto nezabudne. Myslím ze mám aj niekde starú stokorunu ale takto to mám takú peknú zbierku pohromade. Veľmi sa mi táto kolekcia páči. Tak snáď zase neičo takto zaujímavé nájdem.

Odpovedať
    
re: re: re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Paulo
Kedy: 17. 05. 2022, 11:32

Ja mám tú stokorunu za pár eur čo dávanejšie ponúkali:-) Mimochodom teraz je tam Mária Terézia ak by ste chceli. Moja je už na ceste.

Odpovedať
     
re: re: re: re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Dalibor
Kedy: 30. 05. 2022, 14:57

Mám doma už som tiež objednal:-))

Odpovedať
 
re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Šimo
Kedy: 17. 02. 2022, 17:11

Nemám tých mincí či medailí moc ale nakupujem tu rád.

Odpovedať
 
re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Paulo
Kedy: 24. 11. 2021, 10:01

Ja má len tých pár čo ponúkajú vždy za tých 5 euro alebo len to poštovné čo sa platí, bohužiaľ nemám na rozhadzovanie ale aj za toto som rád. Obdivujem všetkých zberateľov, myslím si že je to krásny koníček.

Odpovedať
  
re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Emero
Kedy: 24. 01. 2022, 16:23

Tie som si tiež kúpil pár krát, nemám všetky.Bolo to zo zvedavosti inak moc nezbieram. Ale sú to pekné mince.

Odpovedať
 
re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Chrúsťak
Kedy: 12. 10. 2021, 12:00

S Národnou Pokladnicou som nikdy nemal problém a to nakupujem už pár rokov.

Odpovedať
  
re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Rocho
Kedy: 20. 10. 2021, 18:41

Tak ja asi tiež nikdy, viem že som len na začiatku zle vyplnil formulár a oni mi niečo poslali čo som neobjednával. Zavolal som im a zrušil to v pohode. A od vtedy už nič nechodilo.

Odpovedať
 
re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: JuliusL
Kedy: 02. 09. 2021, 14:00

Obdivujem tých zberateľov. Tiež som sa na tie mince už pozeral a zase mi to nepríde ako zlý koníček. Ceny nie sú tak strašné keď by som kupoval tie lacnejšie. A tých je tam hodne. No možno by som sa aj ja do toho pustil a pridal by som sa k vám.

Odpovedať
  
re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Dalibor
Kedy: 13. 09. 2021, 13:38

Tak to verím že by si si vybral. Mincí po 40 Eur je tam až až, a dokonca sú tam aj nejaké ponuky kde napríklad zaplatíš len poštovné alebo len nejakých 5 Eur, čo je super. Teraz tam tiež niečo majú niečo v ponuke. Ale potom si to treba len sledovať lebo to obmieňajú a stane sa že sa vypredajú. Takže tak

Odpovedať
   
re: re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: JuliusL
Kedy: 30. 09. 2021, 15:45

Hej všimol som si, je tam tá stará stokorunáčka teraz za necelé 4 Eur. Tak som si ju objednal zo zvedavosti, ale ešte nedošla.

Odpovedať
 
re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: kaspak
Kedy: 30. 03. 2021, 11:00

Majú veľmi pekné a zaujímavé mice. Rozmýšľam nad tými bankovkami. Je to krásna zbierka. Len som niekde čítal že potom keď niečo objednám tak mi budú chodiť nevyžiadané ponuky do schránky, neviem či je to pravda nemám s tým skúsenosť ale chcel by som sa tomu vyhnúť. Ak máte tipy tak dajte vedieť.

Odpovedať
  
re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Milan
Kedy: 14. 06. 2021, 17:24

Tiež mi o tých zásielkach niekto vravel ale nikdy som nemal problém. Chodí mi len čo objednávam. Je fakt , že si poctivo čítam tie podmienky takže som opatrný. Ale verím tomu, že to je ten problém prečo sa potom ľudia hnevajú. Na všetko idú hrrr

Odpovedať
  
re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Dalibor
Kedy: 20. 04. 2021, 10:09

Kľudne objednaj. Nič ti chodiť nebude, záleží či to odškrtneš vo formulári, je to tam všetko napísané. Ak by si to oškrtol tak ti budú ponuky posielať, ale pokiaľ s tým súhlasiť nebudeš stačí si tam zavolať a oni to hneď stopnú, poprípade ak už niečo bude na ceste tak to len vrátiš.

Odpovedať
   
re: re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: kaspak
Kedy: 03. 05. 2021, 11:10

Veď som to pozeral, ono je to tam vlastne dosť zrozumiteľne vysvetlené, ale tiež keď som to len tak narýchlo prešiel tak by som asi omylom zaškrtol nech mi to posielajú. Takže aspoň viem že mám všetko čítať:-) Bankovky sú na ceste, tak som zvedavý.

Odpovedať
    
re: re: re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Dalibor
Kedy: 25. 05. 2021, 13:35

Jasne ja som to tiež prvýkrát nečítal a len som to tak prešiel očami. Potom mi niečo prišlo domov. Ale mincu som si nakoniec nechal, len som im zavolal nech to zrušia. A prestali posielať. Teraz už viem ako v tom chodiť takže mi chodí len to čo objednám.

Odpovedať
     
re: re: re: re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Kaspak
Kedy: 29. 06. 2021, 15:29

Tak ste mali pravdu. Všetko mi prišlo. A musím povedať že od vtedy nič, nikto ma nekontaktoval a ani nič nechodí, takže som to vypísal dobre:-)

Odpovedať
      
re: re: re: re: re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Dalibor
Kedy: 16. 07. 2021, 18:04

No vidíš, netreba všetkému vždy veriť. A kupoval si teda tú kolekciu alebo len niektoré? Mňa teraz zaujali tie svetové meny len to stojí 150 Eur a bojím sa že ma žena za to sprdne, takže si to asi vpýtam na narodeniny čo mám ďaľší mesiac:-)

Odpovedať
       
re: re: re: re: re: re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Kaspak
Kedy: 20. 08. 2021, 10:12

Kúpil som nakoniec celú, nech to mám taký pekný komplet. Tie meny som videl, krásne sú.

Odpovedať
 
re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Richard
Kedy: 24. 01. 2021, 16:42

Ja som si naposledy objednal kalendár Lucky Coins (šťastné mince) na rok 2021. Kalendár je super aj keď je v angličtine, sú v ňom mince z celého sveta,ktoré symbolizujú šťastie. Kalednár bol doručený veľmi rýchlo :-).

Odpovedať
  
re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Dalibor
Kedy: 01. 03. 2021, 11:33

Tiež som si ten kalendár objednával pred vianocami. Je pekný a tie mince tiež potešia.

Odpovedať
 
Národná Pokladnica
Od: Sajif
Kedy: 28. 12. 2020, 10:58

Pozerám, že nie som sám kto sa zbieraním mincí vyžíva. Ja už mám hrozne veľkú zbierku doma, a vicmenej už len kupujem keď niečo nové na Národnej pokladnici pribudne. Je pravda, že tých pár za 1000 eur som nekupoval. Ale mám aj drahšie mince v zbierke.

Odpovedať
  
re: Národná Pokladnica
Od: Dalibor
Kedy: 22. 01. 2021, 11:56

Myslím, že takých je veľa. A to musíš mať teda riadnu zbierku keď už len čakáš na novinky. Čo máš takú najhodnotnejšiu mincu v zbierke? 

Odpovedať
   
re: re: Národná Pokladnica
Od: Sajif
Kedy: 11. 02. 2021, 11:47

No mám toho dosť, asi najdrahšiu mám Karlov Most, no troška som rozmýšľal ale nakoniec som kúpil. Potom mám už len kolekcie ako najvyhľadávanejšie mince sveta alebo československé mince. Mám aj pár tých lacnejších po pár euro alebo čo posielajú len za cenu poštovného alebo bez neho. Teraz najnovšie som objednával Matúšku tak ju očakávam. 

Odpovedať
    
re: re: re: Národná Pokladnica
Od: Dalibor
Kedy: 24. 02. 2021, 09:43

No tak ten most je krásny, ale ten som nekupoval. Kupujem väčšinou tie lacnejšie. Snažím sa moc nerozhadzovať. Aj keď je nejaká zbierka tak si mince dávam poslať po mesiai alebo dvoch záleží ako som na tom finančne.

Odpovedať
 
re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Andy
Kedy: 11. 09. 2020, 10:44

Máte niekto tých sedem mincí emitovaných Vatikánom? Ja len či to príde v tom obale ako na obrázku. Pozeral som to ako darček k narodeninám tete, tak ma to celkom zaujalo. Je dosť veriaca a myslím,že by sa jej to mohlo páčiť. Dokonca má rada starožitnosti tak by sa jej to do bytu aj hodilo. 

Odpovedať
  
re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Dalibor
Kedy: 21. 09. 2020, 12:07

Konkrétne tieto nemám ale vždy ti pošlú tak ako píšu takže ak to je tam uvedené, že to bude v obale tak určite to tak príde, zatiaľ mi vždy všetko sedelo.

Odpovedať
   
re: re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Andy
Kedy: 12. 10. 2020, 11:07

Super, ja som to hneď aj objednal, no vyzerá že som mal šťastie keďže je už vypredané. Chcel som že aj nejaký darčekový box, ale ten obal je pekný sám o sebe.

Odpovedať
    
re: re: re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Dalibor
Kedy: 23. 10. 2020, 12:56

Oni tie kolekcie vždy pošlú v pekných obaloch takže je škoda niečo dokupovať. Keby už išlo o veľkú zbierku rôznych mincí tak by sa nejaký zberateľský box zišiel.

Odpovedať
     
re: re: re: re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Andy
Kedy: 03. 11. 2020, 12:39

No ja som ho pozeral, zmestí sa tam toho dosť. Normálne rozmýšľam, že aj ja by som si urobil nejakú zbierku. Aspoň raz za pár mesiacov si niečo objednám, bohužial nemám toľko peňazí aby som kupoval vo veľkom. Al aj tak by potešilo a pomaličky by sa mi to rozrastalo. Veď času mám dosť.

Odpovedať
      
re: re: re: re: re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Dalibor
Kedy: 18. 11. 2020, 12:48

Máš tam aj lacné mince, kľudne žačni tými a keď budú peniaze tak si dopraj aj drahšie. Myslím, že veľa z nás tak začínalo.

Odpovedať
       
re: re: re: re: re: re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Andy
Kedy: 12. 12. 2020, 12:35

Veď práve, aj z tých lacnejších je pekný výber a príde mi to ako zaujímavé hobby. Tak sa do toho pustím.

Odpovedať
 
re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Pajo
Kedy: 26. 05. 2020, 11:39

Ja som si vyhliadol nejaké pekné historické čo ma zaujímajú, len ich je viac v tých kolekciách. Kupovali ste to naraz či sa to dá nejak že by mi to poslali napríklad každý mesiac jednu a vždy by som za ňu zaplatil? Tak by to bolo super, vždy by som sa mohol na jednu tešiť, a zase aj platenie by mi tak vyhovovalo. 

Odpovedať
  
re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Rocho
Kedy: 11. 06. 2020, 12:34

Kľudne im zavolaj a zariaď si posielanie po jednej, dá sa to. Väčšinou si to nechávam posielať hneď, nechce sa mi čakať, ale viem že je aj taká možnosť.

Odpovedať
   
re: re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Pajo
Kedy: 22. 06. 2020, 14:45

Díky, dovolal som sa a povedali že sa to tak dá, tak sme sa dohodli že každý mesiac jednu dobierkou, čo sa mi zdalo ako najlepšia možnosť. No som zvedavý keď dojdu:-)

Odpovedať
    
re: re: re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Dalibor
Kedy: 13. 07. 2020, 14:45

Ja to tak mám vždy nastavené pri väčších kolekciách. Buď si to dávam po mesiaci ale niekedy aj raz za dva, zaleží aj na cene. 

Odpovedať
     
re: re: re: re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Pajo
Kedy: 04. 08. 2020, 13:49

Tak keby som mal viac peňazí tak ani neváham a objednám aj viac naraz, no som rád že mi žena dovolila aspoň takto:-) Inak už mám prvú doma, tak sa teším na ďaľšie. Aspoň si urobím v tomto roku radosť, keď sa to takto všetko čo sme mali naplánované pokazilo.

Odpovedať
      
re: re: re: re: re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Dalibor
Kedy: 31. 08. 2020, 11:54

Tak to chápem, ale zase na jednej strane je super, že ťa vždy niečo nové poteší, keď príde nový kúsok. 

Odpovedať
 
re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Dalibor
Kedy: 11. 10. 2019, 10:18

Majú kadejaké mince a medaily. Mám len pár čo som si objednal, ale s objednávkou a donáškou nikdy nebol problém, vždy dorazili načas

Odpovedať
  
re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Rocho
Kedy: 08. 11. 2019, 08:41

Tak to som rád. Akurát som objednal z Národnej pokladnice jednu mincu na skúšku tak uvidím kedy dojde. Ale objednanie bolo rýchle a jednoduché. 

Odpovedať
   
re: re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Dalibor
Kedy: 06. 12. 2019, 07:41

To určite dojde rýchlo ale hlavne je z čoho vyberať. A teraz som akurát pozeral že sú tam nejaké vianočné motívy tak rozmýšľam nad darčekom. Ale to aby som si pohol, nemám už moc času.

Odpovedať
    
re: re: re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Rocho
Kedy: 20. 12. 2019, 09:13

Hej videl som tie mince, veľmi pekné kúsky. Tá Tichá noc je zaujímavá.  Ani by človek nepovedal že dačo také vymyslia. A stihol si objednať? 

Odpovedať
     
re: re: re: re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Dalibor
Kedy: 02. 01. 2020, 10:14

Áno hneď som aj objednával a došlo tak do 3 týždňov ale stihol som. Hlavne že som mal darček inak by som musel rozmýšľať nad iným a to by sa mi už nechcelo.

Odpovedať
      
re: re: re: re: re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Rocho
Kedy: 27. 01. 2020, 12:02

Videl si akurát dávajú medailu Pápeža zadarmo len s poštovným? Idem objednávať:-)

Odpovedať
       
re: re: re: re: re: re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Dalibor
Kedy: 13. 02. 2020, 10:35

Videl videl, objednal som jednu sebe a jednu otcovi, ten mal Pavla veľmi rád:-) Má aj jeho portrét na stene, tak myslím že bude celkom nadšený

Odpovedať
        
re: re: re: re: re: re: re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Rocho
Kedy: 28. 02. 2020, 12:28

Tak to určite budeš mať úspech. Ja som sa bál že by už nemali a neušlo by sa mi, no našťastie ju už mám doma.

Odpovedať
         
re: re: re: re: re: re: re: re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Dalibor
Kedy: 16. 03. 2020, 11:23

Tak teda fakt potešila, viac ako som myslel. Možno sa ešte pokukám či by som mu tam niečo nenašel. Myslím, že keď je takáto akcia tak treba hneď objednávať, lebo niektorý to hrabú hneď. No našťastie sa nedalo na jedno meno objednávať viac a to je dobré.

Odpovedať
          
re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Rocho
Kedy: 06. 04. 2020, 10:38

No vidíš, tak super. Určite dačo vyberieš je tam toto za tatru. Akurát majú nejaké vajce. Je to síce drahšie ale vyzerá pekne. No uvidím, možno si ho vypýtam od ženy k narodkám ako darček:-)

Odpovedať
           
re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Dalibor
Kedy: 29. 04. 2020, 10:51

Noo tak to máš super ženu, že ti takto kúpi. A objednala? Lebo som aj ja pozeral a už vypredali taký bol záujem:-( Dal som si nech ma informujú keď ho zase budú mať.

Odpovedať
            
re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Rocho
Kedy: 06. 05. 2020, 10:01

Ano stihla ale bolo to len tak tak o pár dní už bolo vypredané. Tak som mal šťastie. Ale ešte to môže nabehnúť len treba sledovať každú chvíľu, keďže je o to záujem.

Odpovedať
             
re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Dalibor
Kedy: 18. 05. 2020, 18:48

Jasné, už sa mi pár krát stalo že som trafil na vypredané ale podarilo sa mi to vždy nakoniec získať aj keď to troška trvalo. No len treba sledovať

Odpovedať
 
re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Koro40
Kedy: 19. 09. 2019, 09:18

Majú dobrý výber za rôzne ceny

Odpovedať
 
re: Skúsenosti Národná Pokladnica
Od: Gafo80
Kedy: 28. 08. 2019, 21:21

Ja som mal dobrú skúsenosť, hoci som nakupoval len raz. Detaily na minci sú pekné

Odpovedať
 
re: Národná Pokladnica
Od: Nicco
Kedy: 19. 07. 2019, 09:15

Za mňa normálny obchod. Kupoval som jednu celú kolekciu a všetko dorazilo na čas a veľmi pekne zabalené. Mince sú pekné a urobené do detailu.

Odpovedať

Na tejto stránke sú zobrazené názory čitateľov a návštevníkov našich stránok.
Prevádzkovateľ nepreberá žiadnu zodpovednosť za prezentované názory a ani sa s nimi nemusí stotožňovať.
Zodpovednosť za príspevky nesú ich prispievatelia. IP adresa sa ukláda k príspevkom.